wózki dziecięce, foteliki samochodowe, akcesoria
mamaija najnizsze ceny
Aktualności
Testy
Porady
Kontakt

 

scroll scroll
 

Jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze rodzaju spacerówki?

Dziecko poniżej roku wymaga modyfikowalnej spacerówki tak aby podtrzymywała jego ciało w czasie drogi bo sam nie jest go w stanie utrzymać, a dodatkowo częste okresy snu wymagają możliwości pełnego rozłożenia pleców do pozycji leżącej. Pomiędzy 12 a 18 miesiącem życia dziecko rośnie i tężeje tak że waży około 10 - 12 kg, do wożenia takiego ciężaru potrzebna jest lekka, dobrze resorowana i łatwa w prowadzeniu spacerówka . I na koniec gdy dziecko zaczyna samodzielne chodzić najwygodniej nam będzie wnosić do autobusu, trzymać w jednej ręce, czy przewozić w bagażniku wózek parasolkę. Dobrze aby był to model z teleskopowym systemem składania się dzięki czemu będzie samodzielnie stał po złożeniu. Należy także a może przede wszystkim zastanowić się gdzie będziemy wózkiem jeździć (las czy równiutki chodnik), jak często będziemy musieli składać go samochodu, wnosić po schodach, wkładać do tramwaju itp. Jednak kryteria powinny iść następującej kolejności :
po pierwsze - bezpieczeństwo, wygoda i dostosowanie do potrzeb motorycznych, fizycznych i psychicznych dziecka
po drugie - wygoda w prowadzeniu i utrzymaniu wózka w czystości a dopiero potem wszystkie inne potrzeby.
Przed zakupem dobrze jest sprawdzić wyposażenie wózka zarówno to niezbędne (szelki, okrycie przeciw deszczowe), przydatne (koszyk, siatka na zakupy )jak i dodatkowe (torba na rączkę ). Należy koniecznie sprawdzić w sklepie sposób składania, regulacji pleców, podnóżka itp....

 

Poniżej na filmie przykładowa prezentacja wózka spacerowego, w tym przypadku jest to akurat wózek Stokke Scoot, dostępny tutaj.

 

 


Polecamy też inne artykuły!!

mamaija google
mamaija twiter
instagram
promocja mamaija

PROMOCJA

nowosci mamaija.pl

NOWOŚCI

Facebook Mamaija.pl
mamaija taxfree
mamaija taxfree
mamaija blog
mamaija blog
ten porob bez bolu
mamarodzibezbolu
ten porob bez bolu
mamajedziebezpiecznie
Facebook Mamaija.pl
Facebook Mamaija.pl