wózki dziecięce, foteliki samochodowe, akcesoria
mamaija najnizsze ceny
Aktualności
Testy
Porady
Kontakt

 

scroll scroll
 

Używany fotelik - kupić czy nie kupić?

Kochani Rodzice!

Przestrzegam przed kupowaniem używanych fotelików samochodowych!

Coraz więcej pojawia się komisów oferujących używane foteliki... Coraz więcej jest też najróżniejszych aukcji, na których osoby prywatne pozbywają się zalegającego sprzętu.

Wakacje sprzyjają podróżom, więc powtarzać będę do znudzenia: nie kupujcie fotelików używanych z komisów, na aukcjach a nawet od znajomych...

Pójdę nawet krok dalej i będę Was przestrzegać przed kupowaniem fotelika nieznanego pochodzenia, ze sklepów, które przyjmują ich zwroty.
 
Dlaczego? Bo lwia ich część to foteliki powypadkowe, które już raz uczestnicząc w wypadku, nie ochronią ponownie, w takim stopniu jak powinny dziecka w nim podróżującego.

Każdy fotelik podczas stłuczki lub wypadku pochłania część energii, dzięki czemu amortyzuje organizm dziecka, sam ulegając wewnętrznym uszkodzeniom, co jest niewidoczne dla naszego oka "z zewnątrz".
Część sprzedających robi to nieświadomie, część z premedytacją. Nie mnie oceniać ich sumienie. Moją rolą jednak jest wpływanie na Waszą świadomość!

BeSafe na ten przykład, wymienia powypadkowe foteliki na fabrycznie nowe. Przypadek? Nie sądzę. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, BeSafe wymienia powypadkowe foteliki na nowe, po przedstawieniu notatki policyjnej sporządzonej po kolizji. O szczegóły zapytaj w sklepie.

 


Możemy więc zaoszczędzić na wózku lub mebelkach, pamiętajmy jednak aby przy wyborze fotelika być świadomym rodzicem i podejść do tematu w sposób odpowiedzialny, nie ograniczając się jedynie do przestrzegania przepisów, a zrobić wszystko aby zapewnić maksimum bezpieczeństwą dziecku.

Przestrzegam również, przed obłudnym poczuciem bezpieczeństwa w droich autach - niestety często zdarza się, że rodzice wychodzą z założenia, że w tak drogim = dobrym aucie, nic nam ani dziecku nie grozi. Warto tutaj również, jak w każdym innym przypadku, dobrze przemyśleć wybór fotelika.

W Sklepie Mama i Ja doskonale wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo - nie przyjmujemy zwrotów fotelików.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami tutaj.

Zapraszam również do artykułów dotyczących bezpiecznego przewożenia dzieci cz.1 oraz cz. 2.

Przypominam o promocji dla świadomych rodziców :)

Tylko do końca lipca! Nie przegap! :) Kup fotelik samochodowy, powołaj się na hasło "Bezpieczne lato" w polu uwag podczas zakupów w naszym sklepie internetowym, a otrzymasz 10% rabatu! :)

 


Polecamy też inne artykuły!!

mamaija google
mamaija twiter
instagram
promocja mamaija

PROMOCJA

nowosci mamaija.pl

NOWOŚCI

Facebook Mamaija.pl
mamaija taxfree
mamaija taxfree
mamaija blog
mamaija blog
ten porob bez bolu
mamarodzibezbolu
ten porob bez bolu
mamajedziebezpiecznie
Facebook Mamaija.pl
Facebook Mamaija.pl