wózki dziecięce, foteliki samochodowe, akcesoria
mamaija najnizsze ceny
Aktualności
Testy
Porady
Kontakt

 

scroll scroll
 

 cena 

 opis 

 kolory/modele 

 instrukcja 

strefa video

 opinie 

Tens Care Mama Tens My Time

przeciwbólowy symulator porodowy


Instrukcje dla produktu:

Tens Care Mama Tens My Time przeciwbólowy symulator porodowy

  Instrukcja do pobrania (kliknij)

Dodaj swoją opinię!!!

Twoja ocena:
Aby wpisać opinie proszę zalogować sie przez Konto GOOGLE.

Opinie dla produktu: Tens Care Mama Tens My Time przeciwbólowy symulator porodowy

średnia ocena: 0/6 , Ilość opinii:0


 Nie czekaj dodaj swoją !!! 

Tens Care, Mama Tens My Time - przeciwbólowy symulator porodowy


Jest to unikatowe urządzenie niezwykle pomocne w czasie porodu.
Oferuje nie tylko efektywne uśmierzenie bólów porodowych, ale także rejestruje czas i częstotliwość skurczów porodowych.
Rodząca sama kontroluje działanie urządzenia, dzięki czemu sama panuje nad bólem.

      Zalety i cechy metody TENS: - naturalna, bezpieczna, efektywna i nowoczesna metoda uśmierzania bólów porodowych
 • skraca czas porodu
 • nieinwazyjna, niefarmakologiczna, łatwa w użyciu
 • metoda powszechnie stosowana w wielu wysokorozwiniętych krajach (urządzenie MamaTens my time jest sprzedawane w 40 krajach)
 • brak skutków ubocznych
 • przy stosowaniu dodatkowo znieczulenia farmakologicznego pozwala zmniejszyć ilość czynnika aktywnego
     Producent urządzenia (firma TensCare) jest największym dostawcą sprzętu do elektrostymulacji w Europie.

     Najważniejsze funkcje urządzenia:
 • Monitor skurczów - pozwala rejestrować czas trwania ostatniego skurczu oraz odstęp między ostatnim i przedostatnim skurczem
 • Funkcja Comfort Strength Control (kontrola komfortu mocy) - umożliwia swobodnie i płynnie zwiększać natężenie sygnałów stymulacyjnych, a także zabezpiecza przed zbyt gwałtownymi zmianami mocy sygnału (np. w przypadku odpadania elektrod)
 • Pamięć ostatniego programu - urządzenie pamięta poprzednie ustawienia, jednym przyciskiem uzyskujemy wartość 75% ostatnio stosowanej mocy sygnału. Zmiana baterii powoduje wykasowanie pamięci
 • Alarm elektrody - informuje o wykryciu przerwy w kontaktowaniu dowolnej elektrody
 • Zapisane fabrycznie programy: A - od pierwszych bólów, B - w czasie porodu, przy silnym bólu zwykle przy rozwarciu około 7 cm, C - przy ekstremalnie wysokim bólu w końcowej fazie porodu
 • Jeden przycisk "Boost", który uruchamia podprogramy: uśmierzania bólu CON na początku skurczu i przełączający na podprogram INT na końcu każdego skurczu
 • Podświetlany, wygodny ekran LCD

Urządzenie TENS, w przeciwieństwie do innych tego typu aparatów jest wyposażone w cztery elektrody na stałe zintegrowane z przewodami, co zapewnia większe bezpieczeństwo podczas gwałtownych ruchów.
Urządzenie zostało skonstruowane specjalnie do uśmierzania bólów porodowych i jest szeroko stosowane w Europie Zachodniej.
Urządzenie jest całkowicie bezpieczne zarówno dla rodzącej jak i dla dziecka.
Przez kilkadziesiąt lat stosowania tej metody nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych.

      W skład zestawu wchodzą:
 • Urządzenie My Time
 • 4 Elektrody 5x10 cm
 • 2 x 1,5 V Baterie AA
 • Plastikowe etui
 • Odpinana linka do noszenia na szyi
 • Instrukcja obsługi
zdjęcie produktu


Działanie Tens:
Elektrostymulacja TENS to po prostu stymulacja przez skórę nerwów za pomocą słabych impulsów elektrycznych. TENS wysyła bardzo małe impulsy elektryczne przez skórę, które są generowane z dwóch baterii AA popularnie zwanych paluszkami. Impulsy oddziałują na nasz organizm na dwa różne sposoby.

Po pierwsze, w badaniach klinicznych stwierdzono, że stymulowanie nerwów ruchowych i w konsekwencji wywoływanie małych i powtarzalnych skurczów mięśni jest postrzegane przez mózg jako ćwiczenia, a to sprzyja uwalnianiu endorfin. Twoje ciało produkuje własne naturalne substancje przeciwbólowe. Najprościej rzecz ujmując korzystając z urządzania za pomocą słabych sygnałów elektrycznych aplikowanych w dolnej części pleców oddziałujemy na włókna nerwowe typu A znajdujące się na skórze, co wyzwala naturalne mechanizmy przeciwbólowe. Efektem tego jest wzrost poziomu endorfin w krwi po 40 min stosowania urządzenia o około 80%. Poprawia się nam samopoczucie, zwiększa relaksacja mięśni oraz odporność na ból i zmniejsza jego odczuwanie. Czujemy się lepiej. Mięśnie są lepiej dotlenione i w konsekwencji lepiej przygotowane do końcowej fazy porodu. Podnosi się próg, od którego odczuwamy ból.

Po drugie, pobudzamy nerwy czuciowe odpowiadające za przesyłanie do mózgu doznania dotyku i temperatury. Silny sygnał czuciowy przedostaje się do mózgu szybciej i blokuje sygnały bólowe. Proces działa podobnie jak pocieranie skóry zaraz po stłuczeniu. Pocierając skórę blokujemy przesyłanie informacji o bólu po stłuczeniu, zastępując ja informacją z ośrodków czuciowych. Jest to proces znany jako „Bramka bólowa”. Pobudzenie nerwów niosących informacje o dotyku bodźcami elektrycznymi powoduje, że docierając szybciej do rdzenia kręgowego, niż bodźce bólowe, hamują te drugie i nie dochodzi do pobudzenia centralnego układu nerwowego sygnałami bólowymi. Mózg, odbierając bodźce czuciowe, nie nadąża z przetwarzaniem bodźców bólowych. Bodźcem stymulującym może być masaż, nalepiony plaster (taping), prąd elektryczny, ciepło lub zimno. Zjawisko to leży u podstaw przeciwbólowego działania zabiegów fizjoterapeutycznych.

Dlaczego TENS? – Bo to po prostu działa!

Ta mało popularna w Polsce metoda uśmierzania bólów porodowych przez stymulację nerwów czuciowych sygnałami elektrycznymi jest powszechnie stosowana w wielu krajach od kilkudziesięciu lat. Skuteczność tej metody została potwierdzona w licznych badaniach naukowych oraz w badaniach klinicznych. Zjawisko wykorzystywane w tej metodzie leży u podstaw przeciwbólowego działania zabiegów fizjoterapeutycznych. Jest to metoda wykorzystywana powszechnie na salach porodowych na całym świecie. W samej Wielkiej Brytanii szacuje się, że z metody tej podczas porodu korzysta 400 000 kobiet rocznie. Badania potwierdzają skuteczność tej metody w 90%. Aż 95% mam korzystających z tej metody podczas porodu określa urządzenia TENS jako pomocne lub bardzo pomocne oraz chce korzystać z tej metody podczas kolejnej ciąży. To chyba wystarczy za cały komentarz i hymn pochwalny. Właśnie dlatego w Anglii, Holandii, w Niemczech, Skandynawii, Francji, urządzenia TENS są stosowane od przeszło 30 lat.

Oczywiście mimo że ta metoda nie rozwiązuje tematu tak radykalnie jak metody farmakologiczne np. znieczulenie zewnątrzoponowe, w przeciwieństwie do tych metod nie stwierdzono przy jej stosowaniu występowania żadnych niepożądanych skutków ubocznych. Wszystkie farmakologiczne metody uśmierzania bólu mogą nieść ze sobą pewne niebezpieczeństwo dla mam i noworodków oraz powodować powikłania po porodzie. Nie są one obojętne, ani dla zdrowia mam, ani dla zdrowia dziecka. Powikłania, jakie występują przy stosowaniu tych metod zostały szeroko opisane, więc nie będziemy się tym tematem zajmować. Ważną informacją jest jednak to, że metody te nie stoją w stosunku do siebie w opozycji. Wręcz przeciwnie znakomicie się uzupełniają. Po pierwsze, słabsze bóle oraz zwykłe bóle pleców występują długo przed porodem. Znieczulenia farmakologiczne, a w szczególności ZZO są dostępne dla rodzącej dopiero podczas pobytu w szpitalu i są podawane w obecności lekarza. TENS można używać już od 27 tygodnia ciąży przy każdym bólu pleców, zarówno w domu jak i podczas pobytu w szpitalu, aż do momentu podania środków znieczulających. Po drugie, z metody TENS można korzystać po porodzie, na bóle poporodowe oraz w szpitalu, gdy znieczulenie farmakologiczne przestanie już działać. W skrajnych wypadkach może się zdarzyć, że akcja porodowa trwa dłużej niż okres działania znieczulenia, wtedy TENS może być jedyną alternatywą możliwą do stosowania. To właśnie znacznie dłuższy czas stosowania oraz bezpieczeństwo tej metody stanowią, obok skuteczności, najważniejszy powód powszechności zastosowania tej metody.

Największym problemem przy odczuwaniu bólu jest nasza wobec niego bezradność. Każda mama idąc do szpitala jest przekonana, że będzie bolało, i że nic na to nie poradzi. A to nieprawda! Korzystając z metody TENS mamy możliwość skutecznego zmniejszania odczuwania bólu. Co ważne, mamy same dostosowują poziom impulsów oraz czas ich trwania stosowanie do własnych potrzeb i odczuć. Świadomość posiadania wpływu na ból powoduje mniejsze zmęczenie psychiczne wywołane strachem przed bólem. Mniejsze napinanie mięśni w odpowiedzi na powtarzający się ból lub podczas oczekiwania na kolejne skurcze, pozwala przystąpić do drugiej fazy porodu w znacznie lepszej kondycji fizycznej. A właśnie wtedy, w fazie skurczów partych, zaoszczędzone siły są bardzo pomocne. To kolejna bardzo istotna zaleta stosowania metody TENS. Dzięki temu oprócz złagodzenia odczuwania bólu, mamy rodzą krócej. Stwierdzono skrócenie czasu trwania pierwszej fazy porodu nawet do 50% w stosunku do matek nie korzystających z urządzenia TENS.

     Dlaczego Tens?

 • Bo po prostu – mniej boli.
 • Bo krócej się rodzi.
 • Bo mięśnie, w tym mięśnie macicy, są bardziej zrelaksowane i przygotowane do porodu.
 • Bo jeśli korzystamy ze znieczulenia farmakologicznego to dawka jest mniejsza.
 • Bo mamy wpływ na ból przed, w trakcie i po porodzie. Bo jest to skuteczne, nieinwazyjne i w 100% bezpieczne.
 • Bo niczym nie ryzykujesz, próbując.


Nie ma innej, równie bezpiecznej metody o potwierdzonej skuteczności działania w skali setek tysięcy kobiet rocznie. Szkoda tylko, że to jeszcze tak mało u nas popularna technika medyczna.


Przeciwwskazania:

Uwaga!
Nie używaj urządzenia w następujących okolicznościach:

• W ciągu pierwszych 26 tygodni ciąży.
• Na brzuch – w okresie ciąży.
• Jeśli masz rozrusznik serca.
• Jeśli masz problemy z rytmem serca.
• Jeśli cierpisz na ostre stany gorączkowe.
• Jeśli cierpisz na choroby zakaźne i nowotwory.
• Podczas jazdy samochodem, rowerem lub obsługując maszyny.
• Jeśli masz padaczkę. Korzystanie z urządzenia w takim wypadku musi być skonsultowane z lekarzem.

Ogólne porady dotyczące elektrod samoprzylepnych

Uwaga: Elektrody są przeznaczone do wielokrotnego użycia, ale tylko przez jedną osobę. Nie wolno korzystać z elektrod używanych przez inne osoby. Istnieje możliwość zainfekowania elektrody mikroorganizmami chorobotwórczymi, bytującymi na skórze. Czasami z pozoru nieuszkodzona skóra może mieć mikro urazy, które są źródłem niedostrzegalnych gołym okiem krwawień. To może być przyczyną zakażenia innej osoby, użytkującej tę samą elektrodę. Np. patologiczne grzyby na skórze jednej osoby, nawet jeśli nie powodują u niej schorzeń, mogą być przyczyną zakażenia dla innej osoby. Należy korzystać z nowych elektrod.

Dla zapewnienia najlepszego przewodnictwa prądu poprzez elektrody, zawsze upewnij się, czy są one w dobrym stanie i gwarantują dobrą przyczepność. Sprawdź, czy skóra jest czysta i sucha. Korzystne jest przetarcie skóry substancją odkażającą oraz usunięcie nadmiaru naturalnej powłoki tłuszczowej z powierzchni naskórka. Wystarczy przemycie ciepła wodą z mydłem miejsca aplikacji elektrod, a następnie przemycie 70% spirytusem lub innym płynem odkażającym. Przed nalepieniem elektrod należy wysuszyć skórę.

Przed założeniem elektrod należy odkleić przezroczystą osłonkę. Tej osłonki nie wolno wyrzucać. Należy ją odłożyć, gdyż będzie jeszcze potrzebna. Przy każdym zdjęciu elektrod należy je ponownie przykleić do osłonki. Dopiero po naklejeniu elektrod w odpowiednich miejscach, podłącz je do wyłączonego urządzenia.

Przed zdjęciem elektrod najpierw wyłącz urządzenie. Po wyłączeniu delikatnie odklej elektrody od skóry. Zawsze po użyciu załóż na elektrody plastikowe osłonki i włóż je do szczelnie zamykanego plastikowego woreczka. Istotnym jest, aby żel nie wysychał.

Uwaga: Nigdy nie ciągnij za przewody wychodzące z elektrod. Pociągnięcie za przewód może naruszyć strukturę metalowych włókien w elektrodzie i stać się przyczyną powstania mikro zwarć. Może to powodować uszkodzenia skóry.

Uwaga:
Podczas wkładania do lub wyciągania z urządzenia wtyczki przewodu łączącego elektrody z urządzeniem, zawsze trzymaj samą wtyczkę i nie ciągnij za przewody doprowadzające. To wydłuży czas ich eksploatacji.

Jeśli elektrody ulegną wyschnięciu, najlepiej jest je wymienić na nowe. W razie konieczności można je zwilżyć za pomocą kilku kropel wody. To powinno poprawić klejące właściwości elektrod. Za bardzo wilgotne elektrody, gdy żel jest zbyt miękki, można umieścić je na kilka godzin w lodówce, lepką stroną do góry.

Warunki przechowywania elektrod mają kapitalne znaczenie dla ich długotrwałej eksploatacji (powyżej 2-3 tygodni). Na elektrodach po ich użyciu zawsze będą znajdować się bakterie i grzyby, bytujące na skórze zdrowego człowieka. Ich rozwój jest więc nieunikniony, gdyż wilgotny żel jest dobrą pożywką dla mikroorganizmów. Co prawda żel stosowany w konstrukcji elektrod jest pochodzenia nieorganicznego i często stosuje się związki hamujące rozwój patogenów, to komórki złuszczonego naskórka są pożywką dla nich. Dlatego zaleca się przechowywać bezwzględnie elektrody samoprzylepne w szczelnie zamkniętym worku, w którym są sprzedawane, z fabrycznymi osłonkami, w miejscu ciemnym, chłodnym i suchym.

Zastosowanie się do zasad eksploatacji i przechowywania gwarantuje możliwość stosowania elektrod w ilości około 30 aplikacji. Jeśli stosuje się elektrostymulację raz dziennie, można je stosować maksymalnie 1 miesiąc. Jeśli aplikacje stosuje się częściej, okres ich użytkowania jest krótszy.


UWAGA!!!

Istnieje możliwość wypożyczenia urządzenia.
Telefon do opiekuna: 665 661 882 lub więcej informacji: www.mamarodzibezbolu.pl
Tens Care Tens Care, Mama Tens My Time
opcje
PRODUKT WYCOFANY - nie ma go już w asortymencie, zapraszamy do aktualnych produktów tego producenta.

Koszyk jest pusty, zapraszamy do zakupów.

Wyszukiwanie nowych produktów.

mamaija google
mamaija twiter
instagram
promocja mamaija

PROMOCJA

nowosci mamaija.pl

NOWOŚCI

Facebook Mamaija.pl
mamaija taxfree
mamaija taxfree
mamaija blog
mamaija blog
ten porob bez bolu
mamarodzibezbolu
ten porob bez bolu
mamajedziebezpiecznie
Facebook Mamaija.pl
Facebook Mamaija.pl